Menu
Family / God

Knihy, ktoré stoja za tvoj čas! Vyberieš si?

knihy

“Knihy už dávno nie sú moderné”,

povedalo množstvo ľudí, žijúcich v dnešnej dobe.. Z výskumu, ktorý som čítala som sa dozvedela, že na Slovensku knihy vôbec nečíta až tretina ľudí. Prekvapujúca správa, však?

Dnes už sú – pre niektorých ľudí – iba akási ozdoba na poličke v izbách ich bytu. Pre iných je to priestor vchádzania do sveta nových obzorov. Nového poznania.

Ja sa musím priznať. Knihy MILUJEM!

Zvykla som si takto využívať čas, ktorý mám. Zodpovedne a efektívne.

Jedna pre mňa efektívna rada, ktorú som v začiatkoch používala bola – čítaj vždy a všade kde môžeš. Doma, keď sa nudíš; v autobuse, keď cestuješ; v škole medzi prestávkami či voľnom…

a ešte hádam jedná užitočná rada – z množstva literatúry, ktorú nám knižný trh ponúka si máš možnosť vybrať čo chceš čítať, preto si vyber čo by ťa mohlo baviť. Nečítaj to, čo vieš, že ťa baviť nebude a po pár stranách to vzdáš.

Teraz už mojich zopár knižných odporúčaní 🙂

buď, kde si
 • BUĎ, KDE SI ( ŠTĚPÁN SMOLEN )

Kniha autora Štěpána Smolena, ktorá hovorí vcelku jednoduchým podaním o hľadaní stálosti v nestálej dobe. Tým, že ide o humorný a fantazijný príbeh sa to číta jednoduchšie. Kniha, ktorá v sebe nesie veľké posolstvo a iný pohľad na veci mňa osobne veľmi oslovila. V dobe, keď sme presýtený mi dala možnosť zamyslieť sa kde som a čo robím.

Knihu si môžeš zakúpiť TU

 • HOVORY ( C.S LEWIS)
hovory

Musím sa priznať, že táto kniha mi dala riadne veľa. Je to skôr teologicky filozofická kniha, ktorá je náročnejšia na čítanie a naozaj si vyžaduje pozornosť a čas ale o to viac vám môže dať. Nenechajte sa odradiť náročnosťou ale skúste hľadať hĺbku aj v tejto knihe.

Knihu si môžeš zakúpiť TU

 • VEĽKÝ ROZVOD ( C.S. LEWIS)
veľký rozvod

Chvíľu ešte ostaneme pri C. S. LEWISOVI 😀 Kniha Veľký rozvod nás pozýva na výlet. Na cestu medzi peklom a nebom. Príbeh hneď zaujme a situácie (obrazy) autora, ktoré ponúka čitateľovi mu dajú možnosť zamyslieť sa nad životom, ktorý práve teraz vedieme.

Knihu si môžeš zakúpiť TU

 • RADY SKÚSENÉHO DIABLA ( C.S. LEWIS)
rady skúseného diabla

Odpustite mi :D, ale tieto knihy od Lewisa mi naozaj veľa dali, preto ich odporúčam aj vám. Konkrétne táto kniha mi pomohla vidieť zlo inak, ako som mala zaužívané. Tiež je to kniha, v ktorej je pre niekoho asi ťažšie pochopiteľný text, preto treba naozaj pozorne čítať. Radšej menej a pochopiť ako veľa a nič z toho 😀 Skúste si prečítať túto ale aj iné knihy od spomínaného autora a uvidíte, prečo to odporúčam 😀

Knihu si môžeš zakúpiť TU

 • DRŽ SI JAZYK NA UZDE! ( JOYCE MEYER )
drž si jazyk na uzde

Túto knihu som čítala síce už dávnejšie, ale naučila ma tomu, s čím má veľa ľudí problém. S našim jazykom. Vedomie, že naše slová majú moc či spoločné lámanie pút z minulosti a víťazenie, Joyce podáva v základných princípoch, ktoré ak pochopíme nám prinesú dobrú úrodu.

Knihu si môžeš zakúpiť TU

 • CESTA K DUCHOVNEJ A EMOČNEJ ZRELOSTI (PETER SCAZZERO)
cesta k emočnej a duchovnej zrelosti

Túto knihu som prečítala 2x! Prvýkrát som ju čítala len tak zbežne, zaujala ma, ale nevidela som tú hĺbku, ktorú v sebe nesie. Druhýkrát som ju čítala pozorne, slovo po slove, kapitolu za kapitolou… a wau! Myslím si, že každý kresťan by si túto knihu mal prečítať. ( aj viackrát) Každý z nás chce kráčať v pred, chce rásť . Naplno hovorí o emóciách ako o neoddeliteľnej súčasti zrelého človeka. Vrelo odporúčam 🙂

Knihu si môžeš zakúpiť TU

 • DUCHOVNÉ DARY ( MARY HEALYOVÁ, RANDY CLARK )
duchovné dary

Ak ešte nevieš o Duchu Svätom a jeho daroch, práve toto je vhodná kniha pre teba, ale aj ak si myslíš, že ho poznáš 🙂 Autori sa na Ducha Svätého nazerajú z hľadiska teologického aj chronologického. To, že duchovné dary sú súčasťou dnešných dní a že naozaj pôsobia a sú diskutovanou témou, to všetko nájdeš v tejto super knihe!

Knihu si môžeš zakúpiť TU

Taaaaaaaak toto je kratší zoznam kníh, ktoré som prečítala a veľmi mi osožili. Neidú v žiadnom poradí od najlepšej po menej lepšiu. Všetky mi čosi dali. Ak si vyberieš čo i len jednu a pustíš sa do čítanie, veľmi ma potešíš!

Výskum tiež hovorí, že ak každý z nás denne venuje čítaniu 15 minút, dokopy prečítame za deň milión slov. To vôbec nie je nízke číslo, čo povieš?

Preto ťa povzbudzujem do čítania kníh.

P.S: Toto bolo zopár mojich knižných tipov, máš aj ty nejaké ?

Budem rada, ak sa so mnou tiež podelíš a napíšeš mi nejaké.

Pekné čítanie, kamaráti! 🙂

Kristína | @kristinaeliasova_

o Autorovi

Moje meno je Kristína. Som študentka vysokej školy. Milujem knihy, pohľad na oblohy, listy a umenie! Rada píšem a vytváram. Kreativita je môjmu srdcu veľmi blízka. a MILUJEM JEŽIŠA! najväčšieho Umelca. Každým dňom obdivujem to, čo stvoril a vložil do každého jedného z nás, preto túžim vidieť mladých kreatívnych ľudí, ktorí sa neboja tvoriť a rásť.

Žiadny komentár

  Zanechaj komentár

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.