Menu
Family / God

Filmy, ktoré mi do života niečo dali a stále dávajú.

Ahoj!

V tomto nečase ťa chceme povzbudiť, aby si nezabúdal na to, že stále je možnosť načerpať. Namiesto neustáleho sledovania informácií alebo dezinformácií skús trošku preladiť svoju myseľ a načerpaj pri niektorom z filmov, ktoré ti tu ponúkame. My sme z toho čerpali v poslednej dobe. To, čo uvidíš v hociktorom z filmov, sa ťa nemusí vôbec dotýkať, ale verím, že tam nájdeš kopec povzbudenia aj do týchto dní.

Zoznam, ktorý ti ponúkam, nie je kompletný. Samozrejme, že týchto filmov na kresťanskú tematiku je oveľa viac, no ja som vybral 5 (dohromady 7 filmov), ku ktorým sa rád vraciam a stále tam nájdem niečo nové alebo niečo, čo ma povzbudí.

#1 Séria Filmov God's Not Dead (Boh nie je mŕtvy)

O mladom chalanovi, ktorý študuje na univerzite.  Profesor ho na jednej z hodín požiada, aby podpísal na papier, že Boh neexistuje. Na tomto filme sa mi veľmi páči odvaha chlapca svedčiť a tiež argumenty, ktoré používa.

Učiteľka, ktorá učí na základnej škole sa nebála povedať nahlas stať z písma. Neskôr bola obvinená a poslaná pred súd, v ktorom sa rovnako ako mladý chalan v jednotke nebála zastať svojej viery, aj keď prežívala veľké boje.

V tretej časti môžeme vidieť zaujímavý sled udalostí. Jeden z kňazov zomrie – ako, to si už pozrite sami.

#2 War Room (Vojnový kabinet)

V tomto filme ma veľmi oslovilo, ako my muži veľakrát dokážeme ignorovať vieru. Radšej to nechávame na svoje manželky a potom ako muži strácame silu, no keď ju v Bohu otcovi znova objavíme, začnú sa diať divy rovnako, ako v tomto filme.

#3 The Overcomer (Premožiteľ)

V živote často čelíme vážnym rozhodnutiam. Vzdať sa toho, čo nás baví a prijať novú výzvu, ktorá nám veľakrát nie je po vôli, pretože máme problém opustiť svoje zabehnuté koľaje. V tomto filme môžete pekne vidieť úlohu rodiny a toho, kam sa to dá dotiahnuť, ak ťaháte za jeden koniec.

#4 The Shack (Chatrč)

Na tento film som bol v kine s manželkou krátko po svadbe, keď sme rozmýšľali nad tým, ako naše manželstvo uchopíme, a ktorým smerom sa vydáme – či na cestu viery a pravdy alebo prežívania života. Tento film bol pre mňa ako čerešnička na torte po seminári Otcovho srdca, z ktorého sme sa vrátili, a môj šéf nám kúpil lístky do kina práve na tento film, ktorý nám odporúčal. Tento film sa veľmi dotýkal môjho srdca. 

#5 Fireproof (V jednom ohni)

O tom, že my muži dennodenne musíme zvládať bojovať o srdce svojej manželky, debatovať nemusíme. Je jedno aký má deň, či je sebecká, pyšná alebo ako med a uvedomuje si, akú hodnotu má žena v rodine, a čo ju to veľakrát, tak ako nás, musí stáť. Hlavný hrdina, aj keď nie veľmi rád, sa pustil do opätovného boja o svoju manželku, a tým pádom nám mužom priniesol peknú inšpiráciu.

Verím, že tieto filmy ťa povzbudia aj v tomto čase, keď máme naozaj priestor na premýšľanie a nasávanie informácií, ktorými si zbytočne veľmi ale veľmi zahlcujeme svoju myseľ a vymýšľame rôzne nepravdivé scenáre o tom, čo by bolo keby… Vedieme vnútorné boje sami so sebou. Preto ak si už videl niektorý z týchto filmov, opäť si ich pozri. Ak si nevidel ani jeden, venuj im čas a pýtaj sa, čo ti Boh chce povedať práve cez niektorý z nich. Neboj sa zdieľať to a podeliť sa o to, ako duchovne prežívaš tento čas ty. Ak máš iný obľúbený film, pokojne sa s nami o neho podeľ v komentári. 

o Autorovi

Moje meno je Peter. Som manželom a otcom. Som nadšencom nových technológií rýchlej jazdy, cestovania a vo voľnom čase si rád zahrajem nejakú PC hru. Baví ma žiť život pre Ježiša a jemu slúžiť, preto som prišiel s nápadom digitálnej evanjelizácie.

Žiadny komentár

    Zanechaj komentár

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.