Menu
God

5 Tipov na plány čítania Biblie I. Nechajte sa inšpirovať.

Youversion plány čítania Biblie

Dnes je popolcová streda. Začína sa ňou obdobie pôstu a my ti prinášame 5 tipov na plány čítania Biblie.

Ako hovorí Pán v knihe proroka Joela: „Obráťte sa ku mne celým svojím srdcom, pôstom, plačom a nárekom; srdcia si roztrhnite, nie šaty, a obráťte sa k Pánovi, svojmu Bohu.“

Popolcová streda je istým bodom / míľnikom v kalendári a znamením pre nás, že začína 40 dňový pôst. Toto obdobie pôstu je zamerané na 3 veci a tými sú :
– Modlitba
– Pôst
– Almužna

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Dajte si pozor a nekonajte svoje dobré skutky pred ľuďmi, aby vás obdivovali, lebo nebudete mať odmenu u svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Keď teda dávaš almužnu, nevytrubuj pred sebou, ako to robia pokrytci v synagógach a po uliciach, aby ich ľudia chválili. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. Ale keď ty dávaš almužnu, nech nevie tvoja ľavá ruka, čo robí pravá, aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti. A keď sa postíte, nebuďte zamračení ako pokrytci. Znetvorujú si tvár, aby ľudia videli, že sa postia. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu. Keď sa ty postíš, pomaž si hlavu a umy si tvár, aby nie ľudia zbadali, že sa postíš, ale tvoj Otec, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.“ 𝐸𝑣𝑎𝑛𝑗𝑒𝑙𝑖𝑢𝑚 𝑝𝑜𝑑𝑙̌𝑎 𝑀𝑎𝑡𝑢́𝑠̌𝑎 (𝑀𝑡 6,1-6.16-18)

Vyberáme našich 5 tipov na plány čítania Biblie

Na čítanie plánov je potrebné mať nainštalovanú aplikáciu Youversion !

Stiahnuť si ju môžete tu ▼

1. Plán: 40 dní pôstu

pôstny plán
Trvanie 47 dní

Veľký pôst bol vždy časom, kedy obraciame našu pozornosť na všetko, čo pre nás Kristus urobil na kríži. Nad týmto štedrým darom sa môžeme rozjímať rok čo rok, a aj napriek tomu by nás opäť nechal stáť v úžase. V tomto pláne čítania prejdeš Nový Zákon v chronologickom poradí a budeš sledovať Ježišove kroky počas posledného týždňa svojej pozemskej služby. Plán je rozvrhnutý na 47 dní, ale sedem nedieľ je tradične dňami odpočinku.

2. Plán: Nebezpečné modlitby

plán nebezpečné modlitby
Trvanie 7 dní

Si unavený z toho, že to hráš so svojou vierou na istotu? Si pripravený postaviť sa svojim strachom, budovať svoju vieru a uvoľniť svoj potenciál? Tento 7-dňový Biblický plán od Craiga Groeschela, pastora z Life.Church, ktorý je založený na knihe Nebezpečné modlitby, ťa vyzýva, aby si sa modlil riskantne — pretože nasledovanie Ježiša nikdy nemalo byť bezpečné.

3. Plán: Ježiš, potrebujem Ťa

plán Ježiš, potrebujem ťa
Trvanie 2 dni

Cítiš, ako veľmi potrebuješ Ježiša? Tento dvojdenný modlitebný plán je navrhnutý tak, aby vylepšil tvoj čas s Ním a pomohol ti volať k Nemu. Takisto slúži ako sprievodná modlitba k osemdielnej sérii “Ježiš, potrebujem Ťa” od Thistlebend Ministries.

4. Plán: Kapitola denne

plán Kapitola denne
Trvanie 90 dní

Väčšina veriacich majú cieľ prečítať celú Bibliu, ale zdá sa to pre nich byť ťažké a odradzujúce. V tomto pláne môžeš prečítať celú Bibliu za 3 roky po jednej alebo dvoch kapitolách denne.

Tento plán je rozdelený na štvrťroky, takže za celý rok prečítate 4 plány. Plány sa dajú nájsť medzi anglickými, ale keďže neobsahuje zamyslenia, tak ho môžete čítať v akom preklade máte aktuálne nastavenú aplikáciu.

V spodnej alebo vrchnej časti obrazovky ( záleží od zariadenia ), kde vyhľadávate plány v aplikácii Youversion je možnosť prepnúť jazyk – tam nájdete teda aj anglické plány, kde sa nachádza tento plány a ďalšie k nemu nasledujúce.

5. Plán: Začiatok vzťahu s Ježišom

plán Začni tu
Trvanie 7 dní

Je tvoja nová viera v Ježiša ešte len v začiatkoch? Chceš vedieť viac o kresťanstve ale nie si si istý koho—alebo ako—sa opýtať? Tak začni tu. Prebrané z knihy “Start Here” od Dávida Dwighta a Nicoly Uniceovej.

Našich 5 tipov na plány čítania Biblie sme nevybrali len tak náhodne, každý jeden sme čítali a povzbudili nás vo viere.

Plány čítania aj pre deti?

Ak chcete zapojiť aj svoje deti, môžete im ponúknuť aplikáciu Youversion pre deti s interaktívnymi Biblickými príbehmi.

o Autorovi

Moje meno je Peter. Som manželom a otcom. Som nadšencom nových technológií rýchlej jazdy, cestovania a vo voľnom čase si rád zahrajem nejakú PC hru. Baví ma žiť život pre Ježiša a jemu slúžiť, preto som prišiel s nápadom digitálnej evanjelizácie.

Žiadny komentár

    Zanechaj komentár

    Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.